Jedziesz na wakacje i nie masz z kim zostawić zwierzaka? Jest alternatywa dla hotelu!

czytano 909 razy

Nie każdy z nas ma możliwość pozostawienia zwierzęcia pod opieką swoich znajomych czy rodziny podczas wakacyjnych wojaży. Wielu posiadaczy kotów, psów i innych zwierzaków stara się wtedy dopasować swój wyjazd do wymagań pupila, na przykład wybiera takie obiekty noclegowe, gdzie można zatrzymać się razem z nim, czy też wyjeżdża tylko na weekendy. Jest jednak alternatywne rozwiązanie dla hotelu, który dla zwierząt jest często mocno stresującym miejscem – to skorzystanie z usług petsittera, czyli opiekuna zwierząt.

Zwierzak pod właściwą opieką u ciebie w domu

Petsitterami są przede wszystkim osoby same posiadające zwierzęta, a tym samym mające odpowiednie do nich podejście. Często na taki sposób na zarobek wybierają także studenci weterynarii.

Najważniejszą zaletą petsitterów jest to, że mogą oni przychodzić do zwierzęcia do domu i tam zajmować się nim – podawać karmę, sprzątać kuwetę, uzupełniać wodę, zabierać na spacery w okolicy. To zmniejsza stres zwierzęcia, które cały czas znajduje się w znanym dla niego środowisku i lepiej znosi rozłąkę, a także opiekę obcej sobie osoby. Ponadto petsitter może zabrać zwierzę do weterynarza, do salonu piękności i zrealizować inne zlecenia ze strony swojego klienta. Profesjonalana opieka nad zwierzętami wymaga sporo doświadczenia i zwykłej, ludzkiej empatii.

Jeżeli zależy ci na tym, aby znaleźć petsittera, wtedy najlepiej skorzystać z internetu i tutaj wyszukać odpowiednie oferty. Działają także specjalne serwisy internetowe, które skupiają opiekunów zwierząt – zamieszczają oni wtedy na nich swoje oferty, dlatego można od razu dowiedzieć się, kto w okolicy świadczy takie usługi. Zaletą korzystania ze specjalnych portali jest także to, że można wtedy wystawiać oceny opiekunom jako ich klienci – w ten sposób wyselekcjonowanie tego najlepszego jest bardzo proste.

Jeżeli wobec tego wybierasz się w najbliższym czasie na wakacje, wtedy pomyśl o usługach specjalisty. Petsitter cieszy się  dużym wzięciem zwłaszcza w okresie wakacji, gdy wielu właścicieli zwierzaków wybiera się na urlopy, a opiekunowie mają dużo zleceń – w związku z tym zarezerwuj termin wcześniej.data dodania: 2015.09.01 21:43
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji CAVALIERY.wortale.net.