Pielegnacja cavaliera

czytano 17774 razy

Oczy * pielęgnacja oczu cavalierów *
Cavaliery mają dość spore oczy i to, ze 90% cavisiów "płacze" to czeste zjawisko. Dlatego oczka przecieramy bawełniana czystą chusteczką i to w zupełnosci wystarcza. Jeśli przy oczkach wyrosną jakieś niesforne włoski, które drażnią oko najlepiej je króciutko przyciąć.


Włos * pielęgnacja włosa u rasy cavalier *

Włos cavaliera jest dość łatwy w pielegnacji. Reguralne czesanie, w newralgicznych miejscach takich jak pachy i "za uszkami" gdzie mogą tworzyć się kołtuny zapobiega tworzeniu się ich. Dobrze jest nakładać odzywkę na te miejsca. Mozna stosować olejek norkowy 

 

Przygotowanie do wystawy cavaliera
Przygotowanie cavaliera do wystawy polega na przede wszystkim na kapieli psa i dokładnym wyczesaniu włosa. Dobrze mieś zestaw szczotek (ważna jest szczotka tzw. pudlówka") oraz grzebieni.

 

Uszy *pielęgnacja uszu cavalierów*
Uszka cavalierów podatne sa na brudzenie oraz tworzenie kołtunów. Dlatego ważne jest systematyczne czyszczenie uszu. Czyścimy dokładnie wewnątrz ucha - wacikiem do demakijażu bardzo delikatnie zwilżonym spirytusem kosmetycznym. Martwe włosy z ucha cavaliera dobrze jest usuwać. W czasie jedzenia dobrze jest zakładać specjalne czapeczki zwane również: nauszniczkami -ochraniaczami na uszy- "snooty"

Ucho cavaliera wydziela specyficzny zapach i jest narazone na ewentualne kłopoty. Dlatego wazne jest regularne czyszczenie oraz dobrze jest usuwać martwe włosy z jego srodka

 

Kapiele cavaliera * mycie włosa cavaliera *
Można używać różnych specjalistycznych szamponów, których jest mnóstwo na naszym rynku (np. Héry Shampoo). Ja czy moja córka swoje psy od lat myjemy zawsze delikatnym szamponem dla niemowląt i dzieci Johnson & Johnson . Wcześniej sobie przygotowuje szampon mieszam pól na pół z ciepłą wodą i polewam zmoczonego psa. Następnie masuje dokładnie psią szatę płuczę i czynność powtarzam. Stosujemy szampon dziecinny poniewaz jest niezwykle delikatny, nie powoduje podrażnień oraz nie szczypie w oczy. Najważniejsze jest jednak zastosowanie odzywki po myciu. Stosujemy różne odzywki ale najczęściej z serii "All System" niekiedy "Héry" . Odzywkę zawsze spłukujemy.
Podczas kąpieli cavalierów jak innych psów musimy zachować ostrożność. Najlepiej to zrobić wieczorem po ostatnim wyjściu na spacer. Potem cavalier jest dokładnie i dość długo wycierany w duże ręczniki frote, które co i raz zmieniam na kolejne - nowe i suche. Potem pies "wędruje" na stół gdzie jest suszony suszarką do włosów. Pomału susze jedna ręką trzymając suszarkę a druga ręka szczotkuje psa.

 data dodania: 2011.04.28 08:01    data edycji: 2011.05.02 16:41
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji CAVALIERY.wortale.net.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Wortale.net | mapa witryny | login